Sveikiname!

Dvidešimt mūsų darželio vaikučių dalyvavo vaikų ir jaunimo piešinių konkurse „Žmogau, sustok! Tausoki gamtą!“, kurį inicijavo Salininkų bendruomenės asociacija.

Džiaugiamės ir sveikiname 3 nugalėtojus: Austėją Geutaitę iš „Drugelių“ grupės, Gabiją Zaleskytę iš „Žirniukų“ grupės ir Tautvydą Valavičių iš „Paukščiukų“ grupės. Naudojant Austėjos darbelį yra išleistas plakatas, o Gabijos ir Tautvydo darbeliai puošia metų kalendorių. Kiti vaikučiai gavo diplomus ir dovanėles.

piesinisIMG_20201230_162938IMG_20201230_163013

Būsena

GRUODŽIO 25 DIENA

25. Užduotis – pasveikink visus draugus ir artimuosius su šventėmis.

O MES SVEIKINAME TAVE IR LINKIME PAČIŲ GERIAUSIŲ DOVANŲ!!!
129579782_3774246652626780_6177774912202491380_n

Muzikinė pasaka „Gerumo snaigės“

Aidas GEDVILAS Lietuvos Respublikos Seimo narys,  pasidalina siunčiama Kalėdine muzikine-edukacine pasaka „Gerumo snaigės“ https://youtu.be/3YFw0tpNA4Q Tai dvidešimties minučių trukmės spektaklis, kuriame skaitoma rašytojos Editos Lei kurta pasaka, skamba Aurelijos Čižauskaitės-Butkaliuk kurtos dainos, kurias atlieka Dainų dainelės 2020 laureatė Gabrielė Butkaliuk ir šoka mažosios „Baltijos baleto teatro“ studijos šokėjos. Šventiškai papuoštoje filmavimo studijoje žaismingai atskleidžiamos visuomenei šiandien ypatingai aktualios tolerancijos, kito priėmimo, patyčių, kūrybiškumo, gėrio, draugystės temos.

Kviečiame žiūrėti šeimos rate.

Sveikinimas

Ekrano kopija (518)Miela bendruomene,

Nuoširdžiai sveikinu su artėjančiomis šventėmis!

Kalėdinis laikotarpis ateina su užuomina, kad tai – Adventas (atėjimas). Adventas mums primena, kad reikia stabtelėti, pabūti taikoje su savimi, išsivalyti per metus susikaupusias nešvarias mintis, surikiuoti mintis ateinantiems metams.

Tai laikas, skirtas teikti džiaugsmą kitiems, stebinti, atlikti gerus, taurius darbus, įvykdyti pažadus. Juk visi šie dalykai labiausiai džiugina ir padaro mus dvasiškai turtingesnius.

Tikėjimas padaro visus dalykus įmanomais, viltis užtikrina,

Kad viskas klostytųsi gerai, meilė viskam suteikia šviesias spalvas.

Tegul Jums ir Jūsų artimiesiems niekada nepritrūksta artimo meilės, šilumos ir džiugesio!

Laimingų Šv. Kalėdų!

Salininkų lopšelio-darželio direktorė Natalija Peganova

Laukimo metas

atsisiųstiGruodžio 21 – 24 dienomis minima Elnio devyniaragio šventė. Lietuviškas Elnias devyniaragis mena akmens amžiaus laikus. Kaip teigia etnologas L. Klimka, pirmieji žmonės į Lietuvą atėjo paskui elnių bandas. Elnias ypatingas gyvūnas lietuvių mitologijoje. Lietuvių liaudies dainoje apie elnią dainuojama: „atlėkė elnias devyniaragis…ant vieno rago – ugnelė dega, ant kito rago – kalveliai kala…“. Elnias ant ragų parneša šviesą. Iš dainų atsekama, kad Elnias devyniaragis vasarą eina žemai, todėl trumpa naktis, o žiemą jis eina aukštai, todėl naktis ilga. Elnias išbėga per žiemos saulėgrįžą ir sugrįžta per Kalėdas, nešdamas naujai gimusią saulę raguose, naują laiko ciklą, o kartu ir džiaugsmą, naują gyvenimą. Elnio įvaizdis išlikęs daugiausia Kalėdų apeigose. Dar neseniai yra užrašyta su elniu susiję pasakojimai Dzūkijoje: „Vaikai žiūrėkit, gal elnias iš miško atbėgs, ir tada bus Kalėdos“ ir būtent baltas elnias, nes iš dangaus kritęs per debesis.

O dabar pabandykime įsivaizduoti lietuvio Kalėdas. Saulės sugrįžimo šventė. Kokia ji? Balta. Sniego sidabru pasipuošusi. Žėrintis sniegas – kaip žvaigždės ant žemės. Žengi per sniegą – palieki pėdsaką. Baltoje žemėje žaliuoja eglės. Jos kalba apie amžinumą.

Lietuvis švęsdavo ne vienas. Sueidavo kaimynai, bičiuliai, vienminčiai. Ratelius šokdavo, dainuodavo, juokaudavo. Per Kalėdas, kaip ir per kitas lemtingas datas, lietuvio namuose vykdavo dyvų dyvai. Galime ir mes šiandieniai išminčių palikuonys, pasikviesti stebuklus į savo namus. Daugiau būkime gryname ore, žaliame miške, pažiūrėkime vakarais į žvaigždes, mums energiją teikiančias. Namus papuoškime taip, kaip gamta puošiasi šiuo laikotarpiu. Nesidairykime į kitų tautų išmones, kurios mums netinkamos. Pasilikime su savo protėvių energija, jų išmintimi ir šviesa net jei ne viską žinome, širdimi tikėkime – pametę kelią dėl takelio – savą kelią vis vien atrasime.       Džiugių, prasmingų, ramių Kalėdų švenčių.

Parengė Gema Steponėnienė