Žemuogė

„Bitučių“ grupės ugdytiniai noriai prisijungė prie Vilniaus lopšelio-darželio „Pušynėlis“ organizuojamo eilėraščių ir skaitovų konkurso „Tarp vaistažolių ir dilgėlė dvasią gydo“. Vaikučiai ne tik išgirdo ir išmoko eilėraščių apie vaistažoles, bet ir susipažino su jų teikiama nauda žmogui, gydomosiomis savybėmis, mėgavosi kvapniomis kmynų, čiobrelių, ramunėlių, liepžiedžių arbatomis. Gretutė išmoko deklamuoti nuotaikingą K. Borutos eilėraštuką ,,Žemuogė“, pasirodo, jos turi taip pat daug gydomųjų savybių. Malonaus klausymosi!

Užrašė Janina Eidukaitienė

Mandala kitaip

„Žirniukų“ grupės vaikai dalyvauja konkurse „Mandala kitaip“, kurį organizuoja lopšelio-darželio „Varpelis“ pedagogai. Šiandien kartu su auklėtoja vaikai kūrė mandalą iš antrinių žaliavų, rudeninių lapų. Pirmiausia išsiaiškinome, kas yra mandala, po to internete apžiūrėjome gausybę mandalų  ir ėmėme kurti patys. Ir vaikų manymu – mums puikiai pavyko!IMG_1935

Užrašė Gema Steponėnienė

Žaliasis vazonėlis

IMG_1897Vaikai džiaugiasi galėję dalyvauti projekte „Žaliasis vazonėlis“. Smagu buvo patiems dekoruoti vazonėlius,  į juos dėti žemę ir berti sėklytes. Nekantriai laukėme, kol pasirodys pirmieji daigeliai.  Saulėtų dienų buvo mažai, dažniausiai lijo lietus.  Vaikiai augaliukus laistė kiekvieną dieną. Po keturių dienų sudygo ridikėliai ir gražgarstės, o saulėgrąžos sudygo paskutinės, po 11 dienų. Vaikų prižiūrimi su meile ir rūpesčiu augaliukai sparčiai augo, jie neišsiteko vazonėliuose. Su vaikais nupjovėme augaliukus, nutarėme pagardinti sumuštinius. Skaniai užkandome. Vaikai įgijo naujos patirties, patys nuo pradžių iki pabaigos galėjo dalyvauti procese, stebėti, kaip iš mažos sėklytės užauga augalas ir suprasti ko reikia, kad jis augtų.

Užrašė Gema Steponėnienė

Žaidžiame futboliuką

IMG_1852aLietuvos masinio futbolo asociacijos organizuojamas projektas „Futboliukas“ yra skirtas populiarinti futbolą, sudominti šiuo žaidimu ikimokyklinio amžiaus vaikus, skatinti juos daugiau judėti, išmokti šio žaidimo elementų ir kūrybiškai bendradarbiauti tarpusavyje. Šiais mokslo metais šis projektas mūsų darželyje bus vykdomas kartus su „Žirniukų“ ir „Bitučių“ grupių ugdytinais, jų  pedagogais bei fizinio lavinimo specialistu Pavelu Rudnev.

Informaciją apie kiekvieno mėnesio užduotis ir užfiksuotas akimirkas rasite puslapyje www.asfutboliukas.lt įvedę mūsų darželio pavadinimą.