Kalėdų žvaigždelės beieškant

IMG_20211214_164540Šį vakarą didelis būrys „Bitučių“ grupės vaikučių, pasišviesdami kelią žibintais ir pačių pagamintomis žvaigždelėmis bei į svečius pasikvietę  savo tėvelius, darželio kieme ieškojo ieškoti stebuklingos Kalėdų žvaigždelės. Auklėtojos priruošė įvairiausių užduočių, ir vedėsi vaikus į švieselėmis išpuoštas aikšteles. Buvo visko: tamsos, mistikos, gerumo, draugystės, pasakėlių, eilėraščių, mįslių, ratelių, sviestinių sausainių, ramunėlių arbatos ir net spalvingas fejerverkas. O svarbiausia, kad kiekvienas savo širdelėje į namus išsinešė po Kalėdų žvaigždelę, kuri šildys iki pat šventų Kalėdų ryto.

IMG_20211214_164317 IMG_20211214_164733 IMG_20211214_170328IMG_20211214_170700 IMG_20211214_171953

Kalėdų belaukiant

Puoselėti tautinės kultūros paveldą, plėsti vaikų supratimą apie Kalėdines tradicijas pradedame nuo mažiausių ugdytinių. Koks šiltas ir mielas Kalėdinės vaikų dainelės atlikimas. „Gėlyčių“  grupės vaikučiai kartu su ikimokyklinio ugdymo mokytojomis Lina ir Karina bei meninio ugdymo pedagoge Gaile dalyvauja Vilniaus miesto ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų festivalyje „KALĖDŲ BELAUKIANT 2021“. Tai pirmas mažųjų pasirodymas, todėl jie – tikri šaunuoliai!  Už smagias akimirkas, vaizdinės medžiagos paruošimą dėkojame mūsų pedagogams bei tėveliams už bendradarbiavimą. Gražaus ir ramaus Kalėdų laukimo visai lopšelio-darželio bendruomenei.

Direktorė Natalija Peganova

Advento rytmečiai

1„Užeis žiema, leliumoj.

Gili gili žiema, leliumoj.“

Šia gražia ir raminančia daina „Bitučių“ ir „Žirniukų“ grupių vaikai pradėjo savo Advento rytmečius. Pasipuošę tautiniais rūbais, vaikai nusileido į darželio seklyčią. Čia pedagogai juos susipažino su Advento tradicijomis, kartu dainavo advento dainas, šoko ratelį ,,Graži mūsų šeimynėlė“, linkėdami, kad visų šeimos būtų darnios ir sveikos. Pažaidę tradicinius advento žaidimus: ,,Voverėlė“, ,,Pele, pele, pas ką žiedas žydi?“, ,,Pora-lyčka“, savo ateitį būrė lašindami vašką ir vandens dubenyje bandė įžiūrėti, kas jų laukia kitais metais. Užminę mįsles, pasekę pasakas be galo, palinkėję vieni kitiems: sveikatos, dovanų, širdelių, mašinų, pinigų, laimės, draugų ir dar daug visko, vaikai į grupes sugrįžo su šypsenomis. Skaitykite toliau

Teatriuko užsiėmimas

Kaip įprastai, pamokėlę pradėjome pasisveikindami dainele ir judesiais. Stengėmės įvardinti savo emocijas naudodami spalvų korteles. Keliavome į muzikos garsų ir pasakų pasaulį. Vaikai rinkosi instrumentus: trikampį, lazdeles ar būgnelį. Sukūrėme orkestrą ir improvizavome pasaką “What we’ll build” (aut. Oliver Jeffers). Smagu keliauti pasitelkiant vaizduotę, judesį ir muziką. Pamokėlę užbaigėme atsisveikinimo dainele.

Skaitykite toliau