Atmintinės tėvams

Tėvelių dėmesiui,

Pastaruosius dvejus metus besitęsianti pandemija ir šių dienų karas Ukrainoje gali išprovokuoti vaikų ir paauglių sunkiai kontroliuojamą nerimą, pablogėjusią emocinę sveikatą, išauginti psichologinį pažeidžiamumą, padidinti konfliktinių situacijų šeimoje ar mokykloje, net lemti psichikos ar elgesio sunkumų atsiradimą. Svarbu, kad tėvai nesijaustų bejėgiai tokiose situacijose, turėtų jiems svarbios informacijos, gebėtų laiku atpažinti sunkumus ir žinotų, ką daryti. Siekdama padėti tėvams geriau suprasti savo vaikus Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) iniciavo trumpų atmintinių tėvams parengimą: atmintinė valgymo sutrikimaikonfliktai ir kaip tinkamai juos spręstitinkamas ekranų naudojimas. Atmintinėse svarbiausia informacija apie vaikų psichikos sveikatos stiprinimo galimybes, tinkamo ekranų naudojimo taisykles, ankstyvuosius emocinių ir elgesio sunkumų požymius bei psichologinės pagalbos galimybes.

Atmintines tėvams taip pat rasite SAM interneto svetainėje bei nacionalinėje psichikos sveikatos svetainėje www.pagalbasau.lt

Išvyka į M. Mažvydo biblioteką

„Žirniukų“ grupės išvyka į M. Mažvydo biblioteką

Šiandien mūsų grupės vaikai lankėsi M. Mažvydo bibliotekos vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje. Iš darželio važiavome autobusu, vaikai klegėjo, dairėsi pro langus, pasakojo, kad jau šiais keliais važiavo su tėveliais. Autobusui sustojus prie bibliotekos padėkojome vairuotojui ir visi nužingsniavome į biblioteką. Čia mus pasitiko malonios bibliotekininkės, kurios papasakojo, kad tokia didelė biblioteka yra vienintelė Lietuvoje. Pavadinta dvasininko Martyno Mažvydo vardu, kuris išleido pirmąją lietuvišką knygą. Vaikai klausėsi skaitomos knygelės apie profesijas, o paskui galėjo apžiūrėti, pavartyti knygeles, jų bibliotekoje labai labai daug. Smagiai nusiteikę grįžome į darželį, vaikai sakė, kad būtinai apsilankys bibliotekoje su tėveliais.

Užrašė Gema Steponėnienė

„Bitučių“ grupės išvyka į M. Mažvydo biblioteką

Šiandien ,, Bitučių “ grupės mažieji knygų mylėtojai leidosi į smagią ir turiningą pažintinę kelionę į M. Mažvydo nacionalinę biblioteką. Vaikai susipažino su jaukiomis, žaismingomis aplinkomis, drauge pavartė knygeles, prisiminė abėcėlės raides, klausėsi skaitomos Quentin Greban knygelės „Kai aš užaugsiu…“ apie profesijas  ir bandė įsivaizduoti kas kuo bus užaugę. Pasisėmę teigiamų emocijų su džiugia pavasariška nuotaika grįžome į savo darželį.

Užrašė Janina Eidukaitienė

Vandens diena

„Gėlyčių“ grupės vaikučiai paminėjo tarptautinę Vandens dieną. Muzikos pamokėlės metu susipažinome su vandens teikiama nauda, šokome per lietaus balutes, grojome barškučiais pagal vandens muziką, žaidėme klausydamiesi dainelių apie vandenį.1647875256925 Užrašė Gailė Krakauskienė

SVEIKA, DARŽELIO BENDRUOMENE!

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ komanda siunčia linkėjimus kartu su sveikatos žinių naujienlaiškiu. Juo siekiame suteikti įvairiapusių žinių apie sveikatą ir prisidėti prie ikimokyklinio ugdymo bendruomenės narių sveikatai palankių įgūdžių formavimo. Kartą per mėnesį pristatysime sveikatos stiprinimo temą ir ją įsisavinti padedančias priemones – vertingą informaciją ir rekomendacijas pedagogams ir tėvams / globėjams bei įvairias praktines užduotis ikimokyklinio amžiaus vaikams.

Norite sužinoti daugiau Jums rūpima sveikatos stiprinimo tema? Parašykite mums naujienlaiskis@vvsb.lt!

Mūsų tikslas – sveikesnė ikimokyklinio ugdymo bendruomenė!

Sveikatos linkėjimai

„Vilnius sveikiau“ komanda

Su žiema atsisveikinę sulaukėme vieno gražiausių metų laiko – pavasario, grąžinančio mums šilumą, šviesą, paukščius, atgaivinančio ne tik gamtą, bet ir mus pačius. Pavasaris siejamas ne tik su atgimimu, bet ir švara, kuomet gamtai atbundant norisi susitvarkyti aplinką.

Kovo mėnesį „Vilnius sveikiau“ komanda kviečia skirti daugiau laiko sau, taip pat namų ir gamtos švarai. Tėvams parengėme patarimų apie asmens ir maisto higieną, pedagogams – kaip kompostuoti atliekas. Vaikams pateikėme užduotėles apie asmens higienos priemones ir mitybos švarą, o pasitikrinti savo žinias apie burnos higieną kviesime atliekant testą. Pasitikime pavasarį švarūs!

KOVO MĖNESIO SKAITINIAI TĖVAMS / GLOBĖJAMS IR PEDAGOGAMS

Patarimai apie asmens ir maisto higieną

Kruopšti kasdienė asmens ir maisto higiena yra būtina norint gerai jaustis ir būti sveikam. Kad vaikas turėtų tinkamus įpročius, svarbu, jog tėvai nuo ankstyvos vaikystės juos ugdytų. Tuo tikslu parengėme patarimų tėvams ir kūrybingą užduotį vaikams „Laikomės švaros!“ apie asmens ir maisto higieną.

Kompostavimas. Kokia jo reikšmė?

Kompostavimas – tai vienas iš praktiškiausių sprendimų, padedantis išvengti atliekų pertekliaus, ir puiki alternatyva natūralioms trąšoms išgauti. Parengta bendra informacija vaikų tėveliams bei pedagogams padės glaustai supažindinti mažuosius su komposto ypatumais ir ugdyti vaikų įprotį gyventi tvariai nuo mažens!

UŽDUOTYS VAIKAMS

Asmens higienos priemonės

Vaikų asmens higienos ugdymas visada buvo ypač aktualus. Rūpintis savo higiena nuo mažų dienų padeda tėveliai, bet augdamas vaikas tampa vis savarankiškesnis. Svarbu žinoti tam tikras asmens higienos priežiūros taisykles, kad tai atliktume tinkamai. Paruošėme mažiesiems užduotį, kuri įtvirtins, kokiomis veiklomis vonioje užsiimti dera, o kokiomis – ne.

Mitybos švara. Ką rinktis?

Sveikatai palanki mityba yra viena iš svarbiausių dalių siekiant gyventi tvariai, sveikai ir kokybiškai. Svarbu žinoti, ir nuo mažens vaikučius mokyti apie maisto produktus, jų savybes, kokius produktus rinktis ir kokių vengti. Kviečiame atlikti užduotį apie sveikatai palankią mitybą bei pasiskaityti, kodėl tam tikri maisto produktai yra sveikatai palankesni už kitus.

Burnos higienos testas

Reguliari ir kruopšti burnos ertmės higiena yra neatsiejama savęs priežiūros dalis. Svarbu gerus įpročius ugdyti nuo ankstyvo amžiaus. Todėl kviečiame padėti mažiesiems atlikti burnos higienos įsivertinimo užduotį.