Mėnesio archyvas: balandžio 2022
JURGINĖS
„Drugelių“ grupės vaikučiai džiaugiasi sulaukę pavasario ir Jurginių. Tai antroji pavasario šventė po Velykų. Vaikai susipažino su Jurginių papročiais ir tradicijomis. Tai žemdirbių ir piemenėlių šventė. Tą dieną artojai išardavo pirmąją vagą, o piemenėliai išgindavo į lauką gyvulėlius. Per Jurgines dažydavo kiaušinius. Jie vadinami jurgučiais. Pats smagiausias darbas buvo jurginų sodinimas. Mūsų aikštelėje pasodinome šešis jurginų krūmus. Lauksime kada pradės dygti, žaliuoti, o po to ir žydėti. Po visų darbų žaidėme piemenėlių žaidimus.
Užrašė Janina Dulinskienė
Velykinių kiškių bėgimas 1
„Drugelių“ grupės vaikai labai laukė Velykinio kiškių bėgimo ir vos tik sulaukėme saulėtos dienos – visi drauge, pasikabinę medalius, išskubėjome į darželio kiemą. Kartu su kiškučiais padarę mankštą ir gerai apšilę susirinkome prie starto linijos. Bėgo visi – kas greičiau, kas lėčiau, bet su šypsenom veide ir juoko skambesiu.
Užrašė Kamila Aleksandrovič
Velykinių kiškių bėgimas 2
„Bitučių“ grupės vaikai pavirtę linksmais kiškučiais ėjo į miškelį. Ten jie žaidė žaidimus, o po to lenktyniavo mokyklos stadione. Kiškių ausys ir ūsai suteikė vaikams ypatingą nuotaiką.Užrašė Nijolė Butkuvienė
Bitučių išvyka į V. Kasiulio muziejų
Su dideliu nekantrumu „Bitučių“ grupės vaikučiai laukė ekskursijos į Vilniaus Vytauto Kasiulio dailės muziejų. Ten vaikai pamatė daug gražių paveikslų ir skulptūrų, įdėmiai klausėsi muziejininkės pasakojimo kas nutapė tuos paveikslus, ant ko tapė ir kokį naudojo tapybos būdą. Vaikai išsakė savo nuomonę apie labiausiai patikusį paveikslą. Kita ekskursijos dalis vyko muziejaus dirbtuvėse. Čia vaikai praturtino savo pasaulį išbandydami naują tapybos būdą – sumaišę kiaušinio trynius, baltą vyną ir pigmentinius dažus, išgavo įvairiaspalvius dažus ir jais nutapė įspūdingus savo paveikslus.
Užrašė Janina Eidukaitienė
Sveikinimas bendruomenei
Su šventomis Velykomis, gerbiama bendruomene, su šilčiausiomis pavasario šventėmis! Džiaukimės kiekviena diena bei atgimstančia gamta, šalia esančiais žmonėmis. Linkiu saulėtos nuotaikos, gerumo, šypsenų ir taikos.
Salininkų lopšelio-darželio direktorė Natalija Peganova
Linksmų šv. Velykų!
Teatriuko užsiėmimas
Šios dienos teatro pamokėlių metu didžiausias dėmesys buvo skirtas vaikų kalbos bei koncentracijos lavinimui. Taip pat stengėmės sujungti šiuos du dalykus mintinai mokydamiesi Justino Marcinkevičiaus eilėraštį ir į pagalbą pasitelkę judesius, kurie padėtų greičiau įsiminti sakinius. Išmokę eilėraštį, prijungėme žaidimą, kurio metu vaikai atliko dvi užduotis – perduoti kamuoliuką draugui taip, kad jis neiškristų iš „parašiuto” ir pasakyti eilėraštį. Žaidimas padeda vaikams pažvelgti į patį eilėraštį smagiau, jis nebetampa tiesiog monotoniškas deklamavimu, o taip pat lavina ir komandiškumo jausmą.
Svarbu paminėti, kad prieš mokantis eilėraštį, vaikai prisiminė savo sodus, kokie medžiai juose auga, kokius vaisius labiausiai mėgsta. Didelę padarytą pažangą matau vaizduotės išlaisvinime. Tie vaikai, kurie neturi sodo – laisvai pradėjo pasakoti apie savo svajonių sodus, kas juose augtų. Kai kurie vaikai paminėjo, kad norėtų senų medžių, su savo istorija ir praeitimi. Manau, kad tai verta paminėti ir atkreipti dėmesį. Pamokėles kaip įprastai baigėme savo emocinio intelekto ugdymo pratimais, įvardinome kas, kaip ir kodėl šiandien jaučiasi. Jau pradėjome klausti savęs – „Jeigu jaučiuosi šiandien piktas, ką galiu padaryti, kad jausčiausi kitaip?”
Užrašė Božena Aleksandrovič
Apie cibulius







KODĖL TAIP SVARBU VARTOTI VAISIUS IR DARŽOVES?
Pastarųjų kelių dešimtmečių epidemiologiniai ir klinikiniai tyrimai dar kartą patvirtino, kad mažas daržovių vartojimas yra glaudžiai susijęs su eilės lėtinių neinfekcinių ligų, tokių kaip kraujotakos ligos, hipertonija, hipercholesterolemija, osteoporozė, kai kurios vėžio formos, lėtinės obstrukcinės plaučių ligos, kvėpavimo sutrikimai ir kitos ligos, atsiradimu ir vystymusi. Yra atlikta mokslinių tyrimų, rodančių, kad daržovių vartojimas gali įtakoti žmogaus psichinę sveikatą. Skaitykite toliau