Aš eisiu į mokyklą

Susėdę ratu ant kilimo su „Drugelių“ grupės vaikais svarstėme, kodėl reikia eiti į mokyklą? Viena mergaitė sakė, kad mokykloje išmoks skaityti. Pati paskaitys knygą ar  pasaką jaunesniam broliui. Berniukas paaiškino, kad jis ir tėtis remontuos mašinas, todėl jis privalės skaityti knygas, kaip mašinas remontuoti. Kartu galvojome – kas, gi, bus su būsimais policininkais, jei jie neįvardins pravažiuojančios mašinos numerio raidžių ir skaičių? Supratome, kad raidžių pažinimas padės išspręsti šias problemas.

Vėliau auklėtoja pakvietė vaikus į „Raidžių pažinimo“ pamoką. Ji rodė raides, o vaikai įvardijo vardą ar daikto pavadinimą, prasidedantį parodyta raide.

Pasibaigus pamokai,  ji pakvietė vaikus į pasaką „Kiškių karalystė“. Į šią karalystę galima patekti tik peržengus raudoną juostą. „Kiškių karalystėje“ kiškiai šoko ir turėjo karalių su karūna. Dar ten rūmus statė gerasis vilkas, o kiškiai jam vežė kaladėlės, pažymėtas raidėmis. Pastačius rūmus, kiškiai vėl perėjo raudoną juostą ir tapo vaikais.

Visi vaikai dėliojo savo vardo pirmąją raidę iš įvairių konstruktorių detalių ar kamštelių.

Pasidalinsime nuotraukomis iš „Drugelių“ grupės veiklos „Aš eisiu į mokyklą“.

„Iš kamštelių aš sudėjau pirmą savo vardo raidę. Aš rimtas. Pavyko… Draugas šalia. Jis greitesnis. Pradėjo kažką statyti.“ – Nazarijus ir ĄžuolasIMG_20210324_102917

IMG_20210324_102932    „Trys draugai“
„Keturi draugai“   IMG_20210324_102940
„„Kiškių karalystės“ pasakoje aš buvau vilkas. Taigi, skubu dėlioti vardo raidę iš smulkių detalių.“ – Martynas
IMG_20210324_102955
 „Aš pasakoj buvau karalius, bet dabar dirbu… Dėlioju raidę. Neskubėjau dėlioti, nors šalia prisėlino vilkas.“ – Nojus
IMG_20210324_103114   „Mes eisime į mokyklą.“
„Pasibaigė „Kiškių karalystės“ pasaka, karalius nusiėmė karūną, auklėtoja padėjo akinius, taigi mes statome princesių rūmus.“ – Austėja ir Ksenia
IMG_20210324_103005
Užrašė pedagogė Alvyra Marcinkevičienė