Savaitės tema

Data: 2021 01 18 – 01 29

SAVAITĖS TEMA: „Balta balta žiemužė

Tikslas: 1. Ugdysis aplinkos pažinimo, kasdienių gyvenimo įgūdžius, patirs teigiamų emocijų.

Uždaviniai:

1. Išgirs pasakojimą apie Kumeliuko krikštynų dieną.

2. Sužinos apie sniegą.

3. Eksperimentuos su žiemos “ dovana“- sniegu.

Veikla su vaikais:

 • Noriu informuoti jūs vaikai, kad sausio 17d. – Kumeliuko krikštynų diena. Tai senovinė liaudies šventė išlikusi rašytiniuose šaltiniuose. Ji švenčiama per trečiąją žiemos mėnesio jaunatį. Pagal archajišką kalendorių šią dieną buvo švenčiami Naujieji metai. Ši šventė buvo skirta pažadinti naują gyvybę. Buvo paprotys papurtyti apsnigtas obelis ir kitas sodo medžių šakas, pabelsti miegančioms bitėms į avilius.
 • Balta balta žiemužė, – taip, pažvelgę pro langą, sako vaikai ir suaugę žmonės. O kiek pramogų žiemą. Gal nulipdėte sniego senį? Jei turite nuotrauką, atsiųskite.
 • Kai oro temperatūra ilgesnį laiką išlieka neigiama, sniegas, iškritęs ant žemės paviršiaus, neištirpsta ir susidaro sniego danga. Žiemą sniego danga šaldo orą. Sniego dangos storis priklauso nuo iškritusio sniego kiekio, jo tankio, vietovės reljefo bei augmenijos.
 • Nuo didelio sniego kiekio pakelėse, parkuose ir miškuose lūžta storiausios medžių šakos. Pats pavojingiausias yra pirmas sniegas, ypač drėgnas ir kada sninga be vėjo. Ant šakų sniegas vienodai leidžiasi ir gali susikaupti daug sniego.
 • Sniego svoris medžius veikia skirtingai. Eglėmis pavojaus nėra, jų šakos pasvirusios žemyn, todėl sniegas nučiuožia. Pavojingiausias pušims – jų šakos stiebiasi į viršų, sniegas jas nusveria. Šakų nupurtymas ne tik medžiams, bet ir kitiems augalams tik į naudą. Tai ir puiki pramoga kartu su tėveliais.
 • Žiemą žmonės lauke vaikšto, pramogauja, dirba (nukasa apsnigtus takus, keliukais). Štai kelios nuotraukos kaip vaikai dirba darželio kieme ir pramogauja.IMG_20210113_111457 IMG_20210113_111320 IMG_20210113_111415
 • Vaikams, esantiems namuose, siūlau papiešti dažais ant sniego (dažus supilti į buteliuką). Siūlau atlikti eksperimentą: į vieną lėkštę įdėti ledo gabaliuką, o į kitą lėkštę tokios pat formos rankomis suspausto sniego gabaliuką. Kambario temperatūroje ištirpus ledo ir sniego galiukams, stebėkite kurioms lėkštėje liks daugiau vandens.

Malonių akimirkų lauke ir kambary.

 

Data: 2021 01 11 – 01 15

SAVAITĖS TEMA: „Laisvės gynėjų diena

Tikslas: Susipažins su Lietuvos istorija

VAIKŲ VEIKLA:

,,Laisvė nėra duotybė, todėl turime ją ginti bei puoselėti.  Šalyje turi būti  žmonių, kurie ne tik pasiryžtų, bet ir mokėtų prireikus eiti ir ginti Tėvynę. Kuo daugiau bus tokių žmonių, tuo šalis bus saugesnė. Žinoma, tą padaryti gali ne visi. Tačiau būti šalies patriotu galima ir nebūnant kariu. Patriotiškumas prasideda nuo paprastų dalykų, vienas svarbiausių: visomis prasmėmis mylėti savo šalį, žinoti jos istoriją ir gerbti žmones, kurie kovojo už laisvę“

 1. Pažiūrėti su vaikais video medžiagą apie sausio 13d. įvykius https://www.youtube.com/watch?v=iD-2iaYaMG4&ab_channel=EducaUniverse
 2. Sausio 13 d. rytą, kartu su visa darželio ir Lietuvos bendruomene uždegti žvakutę, žuvusiems, vienybei ir pergalei atminti. Kas turi galimybę, vakare kieme sukurkite laužą.
 3. Kūrybinis darbelis, iš įvairių priemonių nupiešti, sumaketuoti Vilniaus televizijos bokštą.
 4. Paskaitykite su vaikais eilėraštį, pasvarstykite, paklauskite jų kaip jie supranta.

Pirmyn į kovą (Maironis)

Pirmyn į kovą už tėvynę,
Už brangią žemę Lietuvos!
Garbė tėvams, kurie ją gynė
Ir kas už ateitį kovos!
Pastiprink, didis Dieve, mus
Atremti priešo puolimus!

Už mūsų žemę numylėtą,
Už bočių-milžinų kapus,
Už brangų vardą paveldėtą,
Kursai garsus pasauly bus,
Palaimink, Viešpatie galingas,
Lietuvių pastangas teisingas.

Pirmyn gi, vyrai, už tėvynę,
Už brangią žemę Lietuvos!
Ją bočių bočiai amžiais gynė,
Už ją ir jų vaikai kovos!
Pastiprink, didis Dieve, mus
Atremti priešo puolimus.

Kur senas miestas Gedimino,
Kur eina Nemunas platus,
Kur mūsų vytį priešai žino,
Kas drįs užpulti tuos kraštus?
Palaimink, Viešpatie galingas,
Atremti audras pragaištingas!

 1. Neužmirštuolė, gėlytė, kurios pavadinime slypi atmintis. Sausio 13 d. išvakarėse nusipieškite išsikirpkite gražuolę Neužmirštuolę. O jau 13 dieną prisisekite, pasipuoškite, parodykite, kad atsimenate, kodėl esame LAISVI.

1a

 

Data: 2021 01 04 – 01 08

SAVAITĖS TEMA: „Žiemos išdaigos

Tikslas: Ugdysis aplinkos pažinimo, sakytinės kalbos gebėjimus.

Uždaviniai:

 1.  Pasikartoti sąvoką metų laikai bei jiems būdingus požymius.
 2. Susipažinti ir atkreipti dėmesį į žiemai būdingus gamtos reiškinius.
 3. Akcentuoti Trijų Karalių šventę kaip dienos pailgėjimo pradžią.

VAIKŲ VEIKLA:

 • Su džiaugsmu ir pakilia nuotaika vaikai laukė Šv. Kalėdų. Puošė eglę. Šventės praėjo, palikdamos prisiminimus. Atėjo metas atsisveikinti su Kalėdų eglute. Dainomis ir šokiais vaikai išlydi Kalėdų eglę, kuri pažada sugrįžti kitais metais.
 • Saulės grįžimo švenčių apeigos baigdavosi sausio mėn. 6 d., kai diena pailgėdavo per vieną gaidžio žingsnį (krikščionybė sutapatino su Trijų Karalių švente). Prosenelių papročiu sausio mėn. 6 d. vyrai, persirengę senoviniais drabužiais, vaikščiodavo po kaimą, vaizduodavo vaidilas, krivius ir linkėdavo žmonėms gero derliaus, sveikatos.
 • Visa tai vyksta žiemą. Norime vaikus supažindinti su gamtos reiškiniais  žiemą, kuri „dovanoja“ mums snaiges, šerkšną, sniegą, lijundrą.

Šerkšnas – ledo kristalėliai, susidarantys esant rūkui ir plonu sluoksniu aptraukia medžių šakas bei kitus daiktus. Senolių išmintis: Jei medžius padengė šerkšnas – oras atšals.

Snaigės. Kai debesų temperatūra žemesnė už nulinę ir juose  daug drėgmės, susiformuoja sniego kristalai. Vandens garai ir ištirpę kristalai sudaro snaiges. Nėra dviejų vienodų snaigių.

Sniegas sudarytas  iš snaigių, krentančių iš debesų.

Sniego danga – sniego sluoksnis, susidarantis sningant.

Lijundra – ledo sluoksnis, susidarantis ant daiktų paviršiaus atšalus vandens lašams, rūkui. Tuomet oro temperatūra yra nulis laipsnių ar žemesnė.

Esant žemai temperatūrai, vaikštant  sniegu  girdimas cypiantis garsas.

Šlapdriba apibūdinama kaip sniegas su lietumi.

Klausimai vaikams:

 1. Ar sniego danga saugo pasėlius nuo šalčių? (taip)
 2. Ar radote dvi vienodas snaigės ? (ne)
 3. Kokios galimos žiemos pramogos vaikučiams žiemą ? (važinėjimas rogutėmis…)

 

Data: 2020 12 21 – 12 31

SAVAITĖS TEMA: Aidi šv. Kalėdų varpai, pokši Naujųjų metų fejerverkai“

VAIKŲ VEIKLA:

 1. Surenkime Kalėdinių eglučių parodėlę. Nufotografuokite ir atsiųskite, parodykite kaip šiais metais papuošėte žaliaskarę.
 2. Artėjant gražiausioms metų šventėms, namuose vyksta didžiulis pasiruošimas, tėveliai įtraukite vaikus į kasdienius namų ruošos darbus. Įamžinkite nuotraukomis, kaip vaikučiai jums padeda ruoštis šventėms.
 3. Kai negalime išeiti į lauką ir pasidžiaugti sniegu, o kartais jo net ir nebūna kieme, pasigaminkite sniegą namuose! Sekite šią nuorodą, parašykite kaip jums sekėsi, kuris sniego receptas geriausias?  https://uzduociudezute.lt/2020/01/27/dirbtinis-sniegas-5-lengvi-receptai-kaip-jo-pasigaminti-namuose/
 4. Sukurkite gražuolę snaigę, įvairiomis technikomis ir iš įvairių medžiagų gaminkite snaigę. Lauksime nuotraukų. 11
 5. Laikotarpis kai norisi švęsti drauge su visa didžiule šeima, bet nagali to padaryti, taigi nudžiuginkite savo artimuosius: senelius, tetas, dėdes, pusbrolius ir pusseseres, pagaminkite jiems sveikinimo atvirute.
 6. Naujųjų metų dangus būna nuspalvintas įvairiaspalviais fejerverkais, kviečiu jus tai padaryti popieriaus lape, įvairiais rankų judesiais su spalvotomis vaškinėmis kreidelėmis pabandykite pavaizduoti sprogstančius fejerverkus. Tada su tamsios spalvos (kaip naktis) dažais nudažykite visą popieriaus lapą. Pažiūrėkite ar sprogo jūsų fejerverkai!?
  13
 7. Išmokite keletą pasirinktų mįslių:

  Balta drobulė visą pasaulį užgulė. /Sniegas/

  Ir vėto, ir mėto – Pilnus laukus primėto. /Sniegas/

  Be rankų, be kojų Gražiai piešia. /Šaltis/

  Penki tvartai, vieni vartai. /Pirštinė/

  Du juodžiai keliu kūbrina. /Batai/

  Seni kubilai, nauji dangčiai. /Užšalusios balos/

 

Data: 2020 12 14 – 12 18

SAVAITĖS TEMA: „Kalėdos ateina“

Tikslas: 1. Vaikai ugdysis kūrybiškumo, savarankiškumo gebėjimus bei turės galimybę paruošti dovaną savo artimiausiems žmonėms.

Uždaviniai: Kalėdų proga išmokti po eilėraščio stulpelį, dainelės žodžius, paruošti dovaną.
Vaikų veikla:
– Pasakosime vaikams, kad Kūčios – šeimos šventė, suartinti visus. Šventė prasideda vakare, susėdant visiems prie bendro stalo. Stalas apdengtas balta staltiese. Senovėje žmonės tikėjo, kad vidurnaktį kalba gyvuliai, šią naktį galima sužinoti ateitį.
– Kalėdos – tai saulės sugrįžimo šventė. Nuo šios dienos pradeda ilgėti diena, šviesa grįžta į žemę. Senovėje žmonės tikėjo, kad papuoštas žalias medis suteiks laimės. Eglutes puošdavo obuoliais, riešutais. Ant eglutės degdavo žvakutes. Ši ugnis tarsi apsaugo šeimą nuo blogybių.
– Šią savaitę “ Drugelių“ grupės vaikus kviesime padaryti dovaną – staigmeną savo tėveliams. Parnešę darbelį namo, nematant tėveliams, padės ją po eglute
ir vėliau pasakys kada bus galima pažiūrėti. Tikiuosi, kad dovanėlė sušildys tėvelių širdis, išvydus parašytus brangius žodžius…
– Kad būdamas toli Kalėdų senelis išgirstų vaikų linkėjimus ir norus gauti dovanų, vaikai turi išmokti po eilėraštuko stulpelį, padainuoti dainą, pašokti.

 

Data: 2020 12 07 – 12 11

SAVAITĖS TEMA: „Eglutė žalioji“

Tikslas:

1. Kalbėsime kaip eglutės užauga, apie eglučių rūšis ir eglučių „kelionę“ į namus.

2.Kalbėsime apie kalėdinius rūpesčius, šventinę nuotaiką ir lūkesčius.

Uždaviniai:
1.  Mokysimės kalėdines dainelės ir eilėraštukų žodžius.
2 . Puošime Kalėdų eglutę grupėje.
3. Vaikai pasidalins savo lūkesčiais su draugais.
Vaikų veikla:
Pagrindinė veikla grupėje – mokytis kalėdines dainelės ir eilėraščių žodžius.
Visų laukiama veikla – eglutės puošimas grupėje. Koks noras sulaukti kalėdinių dovanų. Kaip jų paprašyti žino visi 5-ių metų vaikai. Išeitis – rašyti laišką Kalėdų seneliui. Tam reikia voko ir pašto ženklo. Voką siūlau pasidaryti patiems, o pašto ženklą išsikirpti iš jau neskaitomo žurnalo ir priklijuoti pagaminto voko dešinėje pusėje.
Jei laišką Kalėdų seneliui jau parašėte, pagamintą voką panaudokite siųsdami ar perduodami laišką savo seneliams.

Data: 2020 11 30 – 12 04

SAVAITĖS TEMA: „Advento dienos“

Tikslas: vaikai ugdysis iniciatyvumo, savarankiškumo ir kūrybiškumo gebėjimus.

Uždaviniai:

 1. Pasakosime apie advento trukmę.
 2. Papasakosime vaikams kokius darbus advento laikotarpiu  senovėje atlikdavo vaikai ir suaugę.
 3. Grupėje pinsime advento vainiką.

VAIKŲ VEIKLOS:

 • Adventas prasideda ketvirtą sekmadienį prieš Kalėdas ir trunka iki Kūčių.
 • Adventas – ne tik ramybės, bet ir paslaptingas metas. Kalbėsime kokius darbus Advento laikotarpiu senovėje atlikdavo suaugę žmonės ir vaikai. Prieš prasidedant  Adventui, pasibaigdavo piemenėlių darbo sezonas. Jie atsisveikindavo su savo šeimininkais ir iškeliaudavo namo pailsėti, švęsti Kalėdų.
 • Per Adventą žmonės nesilinksmindavo, nešokdavo. Tačiau ne visi. Ką žmonės veikdavo susirinkę vakaroti? Pvz. Dzūkijoje eidavo ratelius, žaisdavo žaidimus. Populiariausi žaidimai buvo „Akla višta“, „Žiedo dalijimas“.
 • Advento laikotarpiu kviesime vaikus pagaminti kalėdinį vainiką.
 • Nepamiršime įprastų savo darbų: pasirašyti, rašyti raides, skaičius.

 

Data: 2020 11 23 – 11 27

SAVAITĖS TEMA: „Saulės grįžtuvių laukimo pradžia“

Tikslas: Aiškinsimės kodėl trumpėja šviesus paros metas, ilgėja tamsusis paros metas.

VAIKŲ VEIKLOS:

 • Išvyka prie mokyklos, atsisveikinimas su rudeniu;
 • Gamtos pasikeitimo stebėjimas;
 • Pokalbis apie šviesų ir tamsų paros metą;
 • Ką veikdavo senoliai tokiu metu;
 • Pasiruošimas adventui, vainiko gaminimas.

 

Data: 2020 11 16 – 11 20

SAVAITĖS TEMA: „Lietuvių liaudies skaičiuotės“

Tikslas:

 • Išmokti lietuvių liaudies skaičiuočių ir jas taikyti bendraujant su draugais

VAIKŲ VEIKLOS:

 • Paaugę vaikai mėgsta žaisti slėpynes, gaudynes ir kitus žaidimus. Prieš žaidžiant reikia pasiskirstyti pareigomis. Kaip pasiskirstyti, kad nebūtų ginčų, kad draugas nesijaustų nuskriaustas? Būdas – išsiskaičiuoti. Kokias pareigas skaičiuotė nulemia, tokias ir reikia be atsikalbinėjimų, išsisukinėjimų vykdyti. Mokysimės keletą skaičiuočių:

Lipo senis kopėčiomis

Ir įstrigo netyčiomis.

Klykia, šaukia

Ir pagalbos tavo laukia.

               Drum drum drumbacėlė,

           Micė acė, kumpacėlė.

       Micė – a , micė – b,

         Micė acė, kumpacė.

        Eni kėni, šmiki šmaki,

Orbi sorbi, viki baki,

Aus maus, bus medaus

Tave kiškis – šaus.

 • Dar atliksime darbelius rudens tema.
 • Pasikalbėsime apie tai, kad lapkričio 21 diena yra pasaulinė Sveikinimosi diena.
 • Kiekvieną dieną sekama pasakėlė prie žibinto.

 

Data: 2020 11 09 – 11 13

SAVAITĖS TEMA: Šv. Martynas paskutinė rudens šventė

Tikslas: Supažindinti vaikus su lietuvių liaudies tradicijomis.

VEIKLA SU VAIKAIS: 

 • Pasakosime vaikams Šv. Martyno legendą;
 • Aiškinsimės patarlių reikšmes: „Šv. Martynas tvartus uždaro, Šv. Jurgis juos atidarys….“, „Jei Šv. Martynas – su ledu, tai Kalėdos – su bradu“, „jei Šv. Martynas – su bradu“, tai Kalėdos – su ledu“; „Martynas ant ledo – Kalėdos ant vandens“;
 • Grupėje gaminsime žibintus;
 • Dalyvausime darželio organizuojamoje žibintų parodoje.

 

2020 10 19 – 2020 10 30

SAVAITĖS TEMA: „Aš saugus!“

Tikslas: aptarsime saugaus elgesio kelyje, gatvėje taisykles.

Uždaviniai:

– Pasikartosime pagrindines saugaus elgesio kelyje, gatvėje taisykles;

– Kviesime susipažinti su keliais naujais kelio ženklais, pasikartosime jau žinomus, prisiminsime šviesoforą;

– Aiškinsimės atšvaito ir kitų šviesą atspindinčių priemonių paskirtį.

VEIKLA SU VAIKAIS:

 • Eisime su vaikais pasivaikščioti po Salininkų apylinkes ir stebėsime kelio ženklus, juos aptarsime;
 • Grupėje žiūrėsime pamokančius policijos bičiulio Amsio filmukus https://www.youtube.com/watch?v=gDQMQT_hVcA&list=PL87mHbuJooLfESRY8-Y2XOg7evhkfsyfh&ab_channel=gameristop ;
 • Nagrinėsime plakatą ir įtvirtinsime savo žinias apie saugų elgesį, šviesoforą;
 • Piešime ar kitaip gaminsime kelio ženklus (kuriuos jau žinome ir savo sugalvotus), šviesoforą;
 • Gaminsime atšvaitus iš kartono ir folijos;
 • Sutemus darželio kieme ieškosime pasislėpusių šviesą atspindinčių detalių.

 

2020 10 12 – 2020 10 16

Tema : „Daug darbelių įvairių“

Tikslas: Vaikai ugdysis savarankiškumo, atsakingumo, kūrybiškumo.

Uždaviniai: Vaikai sugebės paaiškinti, kokios dienotvarkės teks laikytis, kokius darbus teks atlikti per dieną, kad augtum sveikas ir laimingas.

VAIKŲ VEIKLOS:

• “ Ryto rato “ metu aptarsime, ką  kiekvieną dieną vaikučiai privalo atlikti darželyje ir namuose (nusiprausti, išsivalyti dantukus, apsiauti batus, apsirengti ir eiti į darželį, ir kt.)

• Aptarsime (kviesime vaikus pasakoti) ką jie norėtų atlikti šią dieną. Akcentuosime, kodėl būtina numatyti kada vykdyti norimą veiklą.

• Pakalbėsime, ką vaikai veikia grįžę iš darželio. Priminsime, kad kiekvieną dieną pabūti lauke būtina.

• Spalio mėn. 12 d. ar 16 d. organizuojame išvyką prie Salininkų gimnazijos miškelio stebėti besikeičiančios gamtos. Rinksime gražius lapus, kaštonus, giles, kuriuos panaudosime darbeliams atlikti bei darželio sveikatinimo takeliui papildyti. Vaikų darbelių nuotraukas parodysime tėveliams.

• Vykdysime iniciatyvą „Tylos galia“.

• Mokysimės Rasos Šimonytės-Sakalaukienės eilėraštį „Spalio dažai“

       Pirko spalis daug dažų,

         Kad medeliais būt gražu.

         Dažė nosį ir liepaitę

         Bandė nudażyt eglaitę.

         Tik eglaitės tarė – ne,

         Noriu būt żalia žalia.

 

2020 09 28 – 2020 10 09

SAVAITĖS TEMA: „Rudenėlio gėrybės iš miško“

TIKSLAS: Įvardinti, kokios miško gėrybės per vasarą ir rudenį užauga miške, kokia jų nauda žmogui.

UŽDAVINIAI:

 • įtvirtinti vaikų žinias apie keletą miško gėrybių (grybai, uogos, riešutai);
 • aiškinsimės kodėl reikia pažinti miško gėrybes (kalbėsime apie nuodingus grybus ir uogas).

VEIKLOS SU VAIKAIS:

 • Skaitysime Justino Marcinkevičiaus „Grybų karą“;
 • Skaičiuosime kiek grybų pavadinimų buvo paminėta pasakojime;
 • Plakato pagalba prisiminsime ir pasimokinsime keltos gerų ir nuodingų grybų pavadinimus;
 • Skatinsime vaikus kurie buvo miške (grybauti ar uogauti) pasakoti ką matė, ką girdėjo, ką veikė;
 • Aplikuosime, piešime, dažais dažysime ir iš gamtinių medžiagų bei plastilino gaminsime grybus;
 • Ragausime lazdyno riešutus, mėlynes (šaldytas), bruknes;
 • Aplikuosime riešutus ir grybų kenkėją – „linksmą“ kirminą.

 

2020 09 21 – 2020 09 25

SAVAITĖS TEMA: „Rudenėlio dovanos“

Tikslas: Pakalbėti apie rudens gėrybių gausą daržuose, vaisių ir daržovių naudą žmogui.

Uždaviniai:

 • Prisiminti ir įvardinti,  kokie vaisiai ir daržovės auga mūsų krašte, aptarti jų auginimo sąlygas, priežiūrą ;
 • Išsiaiškinti, kokių vitaminų turi daržovės ir vaisiai, kuo jie naudingi žmonėms;

VEIKLOS SU VAIKAIS:

 • Prašysime tėvų atnešti į darželį užaugintų daržovių (moliūgų, cukinijų, patisonų ir kt.daržovių );
 • Žiūrėsime tėvelių atsiųstas nuotraukas, kuriose matyti, kaip vaikai prižiūrėjo auginamas daržoves (laistė, ravėjo);
 • Aptarsime  užaugintų daržovių dydį ( didžiausia, mažesnė, maža ), vaikai pasakos apie matytas daržoves;
 • Eidami į žaidimo aikštelę, apžiūrėsime kitų grupių vaikų ir tėvelių atneštas daržoves.
 • Kviesime vaikus pasakyti kokius patiekalus  galima paruošti iš matytų daržovių.
 • Kalbėsime tema “ Klimatas ir sveikata“. Akcentuosime ką darželinukai gali padaryti , kad klimatas būtų geresnis ir kad visi būtume sveiki.

 

2020 09 14 – 2020 09 18

SAVAITĖS TEMA: „Rudenėlio spalvos!

Tikslas: sužinoti apie rudens augmenijos (gėlių, medžių, augalų) išvaizdos pokyčius.

Uždaviniai:

– Prisiminti įvairiems metų laikams būdingus gamtos požymius;

– Organizuoti ekskursiją prie Salininkų gimnazijos, gyvai stebėti rudenėjančią aplinką;

– Ruošti rudens gėrybių dėžutę;

– Kalbėtis apie būsimą rudens šventę darželyje, prašysime pasisakyti iš kokių augalų, vaisių vaikai norėtų padaryti rudenėlio puokštę;

– Gilinti žinias apie asmens ir burnos higienos svarbą;

VEIKLOS SU VAIKAIS:

– Surinksime tėvų parašus, kad galėtume išeiti su vaikais stebėti besikeičiančią rudenėjančią gamtą už darželio ribų.

Ekskursijos į miškelį metu rinksime gamtos dovanas (giles, kaštonus, konkorėžius, margaspalvius lapus).

Pokalbių metu bandysime prisiminti kokie būdingi požymiai yra visų keturių metų laikų.

– Dalis grupės vaikų dalyvaus Salininkų bendruomenės rudenėlio šventėje.

– Kalbėsime apie asmens ir burnos higienos svarbą, žiūrėsime edukacinius filmukus šia tema.

Mokysimės eilėraštį apie rudenį :

RUDENĖLIS

Kas vaikšto po sodą?

Kas obuolius skina?

Kas kriaušes ragauja

Ir mus pavaišina?

 

Kas beržą nudažo

Geltona spalva?

Kas puošias kepurę

Šermukšnio šaka?

 

Ruduo jau svečiuose,

Jis vaikšto sode.

Vaišins obuoliukais

Tave ir mane.

 

 

Pridės pintinėlę

Daržovių gardžių,

Padės ją prie durų

Namų kiekvienų.

 

Ir džiūgaus vaikučiai,

Ir džiaugsis mama,

Tokia nuostabia

Ta rudens dovana.