Papildomos užduotys

I. Karpymo, pastabumo ir kūrybiškumo lavinimo užduotėlės:

   1. Išsirinkite spalvotus lapus. Nusipieškite ir išsikirpkite norimo dydžio plunksnų formas. Duokite vaikučiams žirklutes ir tegul jie tas plunksnas iš abiejų pusių įkerpa taip, kad gautųsi tikra plunksnelė.
O kad būtų dar įdomiau, galima iš aukščiau mesti padarytas plunksneles ir stebėti, kaip gražiai jos krenta. Arba kartu su vaiku suverkite plunksnas ant siūlo ir pakabinkite po lempa. Įjungus šviesą, galite stebėti kaip gražiai nuo skleidžiamos šilumos jos sukasi ir kokius šešėlius palieka ant žemės, lubų. Plunksnos
   2. Atlikite dar vieną įdomią užduotėlę ir išsiaiškinti, kuris medis yra storiausias, o kuris ploniausias. Ar žinote šių medžių pavadinimus? Nuspalvinkite lapelius nurodytomis spalvomis ir suskaičiuokite, kiek kokių lapelių yra nukritę. Jeigu norite, galite ant naujo balto lapo nupiešti savo įsivaizduojamą medžio lapą. Medžiai
   3. Ant balto popieriaus lapo nusipieškite medį (arba atsispausdinkite pavydį). Kad būtų įdomiau pieškite ne teptuku, o merkite pirštukus į guašą ir darykite lapelius.
Taip pat delniukais arba pirštukais galima nupiešti paukščiuką, gėlyčių ar žiedų ant medžio.Užduotėlė atrodo labai paprasta, tačiau nepaprastai gražiai gaunasi! Piešimas pirštais
Plunksnos    Medis    Piešimas pirštais

II. Pastabumo lavinimo bei skaičiavimo užduotėlės: 

  1. Padėkite Vištytei surasti iš kurių kiaušinių išsirito jos viščiukai. Jei gali nuspalvink. Vištytė
  2. Pabandykite atspėti parašytus skaičius. Ar pamenate kaip jie atrodo? Suskaičiuokite surastus grudelius ir sujunkite su reikiamu skaičiuku. Viščiukai
  3. Šiame paveikslėlyje reikia surasti, kur yra pasislėpę dinozauro kiaušiniai. Gerai įsižiūrėk! Pakalbėkite su vaiku, ką jis mato šiame paveiksliuke? Kokios vaikučių nuotaikos ieškant margučių? Kiaušiniai

Vištytė    Viščiukai  Kiaušiniai

III. Velykinės užduotėlės:

  1. Labai linksma ir gana sudėtinga užduotis, kadangi reikės išsikirpti daug detalių. Iš įvairių spalvų popieriaus kerpant įvairias formas, papuošite popierinį kiaušinį,  priklijuodami detales pagal savo fantaziją arba taip kaip parodyta nuorodoje: https://www.instagram.com/p/B9rj5uTBDX5/?igshid=1ekrwzo6xgddw) Dirbant kartu bus įdomu ne tik vaikučiams, bet ir tėveliams. Kuriant galima pasikalbėti apie spalvas ir formas, kurias iškirpote.
  1. Papasakosiu apie savo margučių dažymo techniką. Gal ir Jūs norėsite išbandyti?

Taigi, reikia baltų kiaušinių (nevirtų), tada medžiagos gabaliukų į kuriuos vyniosime kiaušinius (geriausia baltų arba šviesių) ir dažų kiaušiniams. Jei turite, galite ir žolių šakelių ar gėlių žiedelių pasiimti.IMG_20200403_113803

Toliau imame medžiagos gabalėlį ir jį sušlapiname bei gerai išgręžiame (kad būtų tik drėgnas).  Tada barstome ant jo dažus juostelėmis ar taškeliais, dedame žoleles (jei turime). Galiausiai ant viršaus dedame nevirtą kiaušinį ir susukame jį į medžiagą su dažais. Tvirtai užsukame siūlu, kad verdant neišsileistų medžiaga.

Tuomet pasiruošiame puodą kurio negaila (nes dažai nudažys) bei pilame į jį vandens, dedame druskos ir acto. Sudedame suvyniotus kiaušinius ir verdame 10 minučių arba truputį ilgiau kol išvirs kiaušinis.received_903546486689845

Išvirusius kiaušinius užpilame šaltu vandeniu ir nuvyniojame medžiagą.

Neįtikėtina! Margučiai bus visi skirtingi ir labai gražus. Galima juos patepti aliejumi, kad gražiai blizgėtų.

 

  1. Na ir paskutinė užduotėlė lengvesnė, bet taip pat įdomi. Kokios Velykos, be Velykų zuikučio? Taigi, sujunk taškelius ir nuspalvink zuikutį. Bus puikus „draugas“ prieš tai darytam margučiui iš popieriaus. 

 

 

   

                                                                               

 IV. Dėmesingumo ir greitos reakcijos lavinimo užduotys:

1.Greitosios reakcijos lavinimas : „KAS PALIES…?“

Aktyvus žaidimas, tinkantis visai šeimai. Vedantysis užduoda klausimą: Kas greičiausiai palies…? ir įvardija kokį nors daiktą (skruzdę, kelmą, kankorėžį, akmenį, gėlės žiedą, vandenį, laistytuvą ir kt.) arba daiktą, pasižymintį tam tikromis savybėmis (medinį, geležinį, raudoną, šlapią, šviečiantį, kvepiantį ir kt.). Greičiausiai palietęs stoja į vedančiojo vietą ir užduoda naują klausimą „Kas palies…?“

2. Žaidimas „Viskam savas laikas“

1-as variantas. Šį žaidimą geriau žaisti, kai kambaryje yra išmėtyta daug skirtingų žaislų. Susitarkite su vaiku, kad jis gavęs jūsų komandą ims rinkti ir nešti Jums žaislus. „Laikas kubeliams!“ – sakote Jūs. Vaikas turi imti rinkti kubelius. „Laikas pieštukams!“ – vaikas atranda ir atneša Jums pieštukus. „Laikas meškučiui“ – vaikas atneša meškiuką.

2-as variantas. Šį žaidimą geriau žaisti lauke. Pasivaikščiojimo metu susitarkite su vaiku, kad ieškosite skirtingų daiktų pagal komandą. „Laikas raudonoms mašinoms!“ – imate ieškoti ir rodyti raudonus automobilius. „Laikas akmenukams!“ – ieškote akmenukų. „Laikas mėlynoms mašinoms!“ – ieškote mėlynų mašinų. „Laikas medžiams!“ – ieškote ir rodote visus medžius, kurie yra aplinkui. Komandas galima kartoti. Visus atrastus objektus galima suskaičiuoti. Namuose bandykite su vaiku atsiminti, ko ir kur Jūs ieškojote.

3-as variantas. Susitarkite su vaiku, kad gavęs Jūsų komandą jis ims piešti skirtingas figūras. Duokite jam popieriaus, pieštukų ir pradėkite. „Laikas apskritimams!“ – vaikas piešia apskritimus. „Laikas kvadratams!“ – mažylis ima piešti kvadratus. „Laikas trikampiams!“ – ir jis ima piešti trikampius. Komandas galima kartoti ir keisti skirtinga tvarka.

V. Užduotys lavinančios mąstymo gebėjimus:

1. Žaidimas „Pastatyk bokštą“

Žaidimui prireiks vaikiško įvairiaspalvių kubelių rinkinio.

a.) Paprašykite vaiko pastatyti kelis bokštus: vieną mėlyną, vieną raudoną, o trečią – geltonai žalią.

b.) Jei vaikas moka skaičiuoti, galima prašyti jo pastatyti vieną bokštą iš vieno raudono kubelio ir dviejų mėlynų, o kitą bokštą iš dviejų žalių ir trijų geltonų kubelių.

c.) Užduotį galima pateikti žodžiu, o galima nupiešti schemą ir paprašyti vaiko pastatyti bokštą pagal ją. Jei žaidžia keli vaikai, galima kiekvienam jų duoti po savo schemą, svarbiausia stebėti, kad visiems užtektų kubelių.

Palaipsniui užduotis galima sunkinti.

2. Žaidimas „Rinkėjas“

Šį žaidimą galima žaisti ir viduje, ir lauke. Galima duoti užduotis vienam vaikui, o galima ir vaikų grupei.

a.) Paprašykite vaikų paieškoti ir atnešti Jums konkrečius daiktus. Jei žaidimas vyksta namuose, galima paprašyti vaiko atnešti kubelį, lėlę, knygutę ir pieštuką.

b.) Lauke galima paprašyti vaikų atnešti šakeles, lapelius, akmenukus.

c.) Trimečiams galima (arba vyresniems) duoti užduotį atnešti tik tris daiktus, o kai vaikas išmoks gerai susidoroti su užduotimi, palaipsniui didinti daiktų skaičių.

d.) Jei vaikas moka skaičiuoti, jam galima pasunkinti užduotį : „Atnešk man tris šakeles, vieną akmenuką ir du geltonus (žalius) lapus.

e.) Jei žaidime dalyvauja daug vaikų, tai kad jiems būtų įdomiau ieškoti, o Jūs būtumėte tikri, kad vaikai nieko nepamirš, kiekvienam jų galima duoti po“ žemėlapį „, kuriuose būtų nupaišyta, ką vaikams reikia atnešti.

PASTABA: Šis žaidimas lavina dėmesį, pastabumą, vaiko atmintį ir yra labai smagus. Taip žaisti galima ir vaikų švenčių metu. Ypač įdomu, kai Jūs pasiūlote  vaikams surasti „LOBĮ “ ir paslepiate jų mėgstamų skanėstų.

Užduotėles parinko mokytojo dirbančio pagal ikimokyklinio ugdymo programą padėjėja su specialių poreikių vaikais Ramunė Rekštienė